Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Czym jest osuszanie podposadzkowe?

Nieruchomości po zalaniu wymagają jak najszybszego podjęcia czynności zmierzających do usunięcia skutków tego zdarzenia. Warto zadbać o skuteczne usunięcie wilgoci z posadzki przy użyciu nowoczesnych metod, profesjonalnego sprzętu i wiedzy na poziomie europejskim.

Dlaczego warto przeprowadzić osuszanie podposadzkowe?

Zalanie domów, mieszkań, a także budynków firmowych jest ogromnym problemem dla właścicieli nieruchomości. Jeśli wilgoć weszła pod podłogę lub posadzkę może to doprowadzić do wielu negatywnych konsekwencji, do których zalicza się między innymi:

  •  nieprzyjemny zapach wydobywający się spod materiałów budowlanych i wykończeniowych użytych do wykonania posadzki lub podłogi,
  • silne zawilgocenie powietrza spowodowane brakiem osuszania posadzki po zalaniu, zaleganie wody w warstwach izolacyjnych posadzek,
  • powolne, ale skuteczne uszkodzenie wszystkich elementów wyposażenia, które mają kontakt z posadzką lub podłogą, pod którą weszła wilgoć,
  • nieodwracalne uszkodzenie warstw izolacyjnych posadzek,
  • powietrze zainfekowane pleśnią i drobnoustrojami,
  • nieprzyjemny zapach, który wnika w meble tapicerowane, a także inne elementy wyposażenia.

Wyżej wymienione to czynniki, które przemawiają za tym, aby jak najszybciej przeprowadzić osuszanie podposadzkowe. Pozwala to pozbyć się wilgoci, która wdarła się pod podłogę czy posadzkę.

Czym jest osuszanie podposadzkowe?

Profesjonalnie wykonane osuszanie podposadzkowe to najlepsze rozwiązanie, jeśli pragnie się usunąć wilgoć zalegającą pod podłogą i posadzką. Przeprowadza się je z wykorzystaniem nowoczesnych maszyn przeznaczonych do osuszania posadzek. Prace te uwarunkowane są koniecznością wykonania dokładnych pomiarów wilgoci w danym pomieszczeniu. Tylko wówczas można uzyskać konkretną wiedzę, jakie działania wdrożyć, aby były one skuteczne i mieściły się w budżecie ubezpieczyciela, u którego zawarto umowę na ubezpieczenie danej nieruchomości.

Trwałe osuszanie podposadzkowe polega na wprowadzeniu metod mających na celu osuszenie wszystkich warstw posadzki. Oznacza to, że można pozbyć się wilgoci z warstw izolacyjnych styropianu znajdującego się pod posadzką, która została zalana. Specjalistyczne maszyny do usuwania wilgoci spod posadzki działają na zasadzie jej odsysania. Osuszanie podposadzkowe można przeprowadzić w przypadku zalania paneli podłogowych, płytek, parkietu, drewna, wykładziny PCV, a także wykładziny dywanowej.

Osuszanie podposadzkowe po zalaniu mieszkania

Samodzielne usuwanie wilgoci z podłogi lub posadzki jest zadaniem karkołomnym, które wymaga posiadania odpowiedniego sprzętu, umiejętności i wiedzy merytorycznej. Warto pozostawić to zadanie specjalistom i skorzystać z usług firmy oferującej osuszanie podposadzkowe. To kompleksowe usługi, dzięki którym można w 100% pozbyć się zalegającej wilgoci, a jednocześnie mieć pewność, że usuwanie konsekwencji zalanego mieszkania nie spowoduje konieczności przeprowadzenia generalnego remontu.

Osuszanie wszystkich warstw posadzki gwarantuje pozbycie się wilgoci nawet wtedy, gdy dostała się ona w głąb posadzki i jest w niej trwale uwięziona. Oferowane przez profesjonalne firmy osuszanie podposadzkowe wymaga odessania wody i wilgoci. Proces ten jest tworzony przy pomocy otworów w posadzce, przez które – w zależności od wybranej metody osuszania – wtłaczane jest suche powietrze bądź też odsysane powietrze wilgotne. Prace mające na celu osuszanie podposadzkowe są na tyle skuteczne, że można je przeprowadzać w budynkach mieszkalnych, firmowych i użyteczności publicznej.

Kompleksowe usługi firm zajmujących się usuwaniem szkód po zalaniu nieruchomości obejmują także osuszanie podposadzkowe. Dzięki tym pracom można skutecznie pozbyć się wilgoci, która wdarła się pod podłogę i posadzkę. Należy pamiętać o tym, że nie będzie ona w stanie samodzielnie odparować, nawet gdy w pomieszczeniu będzie panowała wysoka temperatura. 

Sign Up to Our Newsletter

Be the first to know the latest updates

[yikes-mailchimp form="1"]