Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Stylistyka loftowa – postaw na szkło w czarnych ramkach!

Modna od wielu sezonów stylistyka loftowa to sposób na aranżację pomieszczeń mieszkalnych i firmowych. Duże znaczenie ma dobór materiałów wykończeniowych oraz elementów wyposażenia utrzymanych w nurcie industrialnym. To estetyka, w której warto wprowadzić elementy ze szkła w czarnych ramkach, korespondujących z meblami, ozdobami i dodatkami w klimacie loft lub popularnym od kilku sezonów soft loft – będącym połączeniem elementów wyposażenia industrialnego z estetyką boho, rustykalną lub eklektyzmem.

Zabudowy szklane w stylu loftowym

Podkreśleniem loftowego klimatu wprowadzonego do pomieszczeń mieszkalnych i firmowych mogą być nowoczesne zabudowy szklane w postaci ścianek działowych, a także drzwi wykonanych ze szkła. To sposób na wydzielenie powierzchni w budynkach mieszkalnych oraz firmowych w sposób praktyczny, elegancki, a jednocześnie niezmniejszający optycznie dostępnej powierzchni użytkowej. 

Zabudowy szklane w wersji loftowej mogą być wykonane ze szkła hartowanego, monolitycznego lub bezpiecznego szkła laminowanego. Materiał może mieć wysoką przeźroczystość bądź być barwiony w masie. W loftowych zabudowach szklanych można zamontować drzwi w ościeżnicy, które komponują się z pozostałymi ściankami działowymi, mocowanymi na profilach góra-dół. To konstrukcje, które mogą mieć okucia w kolorze czarnym, podkreślającym loftowy charakter wnętrza. Podobnie rzecz ma się ze szklanymi drzwiami, które oprócz okuć o barwie antracytowej mogą mieć zamontowaną klamkę bądź profil metalowy służący do ich otwierania, dopasowany pod względem kształtu, kolorystyki i rodzaju materiału do pozostałych elementów konstrukcji. Zachowanie spójności poszczególnych elementów pozwoli utrzymać oryginalny charakter loftowej konstrukcji szklanej.

Ścianki działowe z czarnymi profilami dedykowane wnętrzom industrialnym

Stworzona z bezpiecznego w użytkowaniu materiału ściana szklana stała z profilem w kolorze czarnym po obwodzie może być wykonana ze szkła matowego lub idealnie przezroczystego szkła hartowanego, m.in. OptiWhite, w zabudowie listwowej do sufitu. To rozwiązanie dedykowane osobom pragnącym oddzielić panel prysznicowy od pozostałej części łazienki. Zabudowa szklana listwowa do sufitu pozwala na stworzenie ścianki stałej walk-in. Taki element, wykonany na wymiar, może być dopasowany do powierzchni użytkowej łazienki urządzonej w stylu loftowym. 

Aranżując łazienkę wyposażoną w ścianki szklane z czarnymi profilami, można zdecydować się na całkowitą zabudowę kabiny prysznicowej typu walk-in. Profile i szprosy w kolorze matowej czerni o eleganckim wykończeniu w połączeniu ze ściankami szklanymi, wykonanymi z bezpiecznego szkła o optymalnie dobranej grubości, mogą być montowane bezpośrednio do ściany bocznej lub ogrzewanej podłogi. Podkreśleniem loftowego charakteru tej zabudowy szklanej może być panel prysznicowy w kolorze czarnym i elementy wykonane ze stali nierdzewnej lub metalu, korespondujące ze ściankami szklanymi, podzielonymi profilami oraz szprosami o wykończeniu w matowej czerni lub w kolorze antracytowym.

Meble szklane z elementami wykonanymi z metalu w kolorze czarnym – wyposażenie do loftów

Podkreśleniem lub uzupełnieniem loftowego klimatu panującego we wnętrzu domu, mieszkania lub biura mogą być także meble szklane, które powstają na indywidualne zamówienie właścicieli tych pomieszczeń. Można je wykonać z kilkudziesięciu gatunków szkła, spośród których da się wybrać dedykowane estetyce industrialnej. Loftowe meble szklane mogą być poddawane obróbce w postaci fazowania, szlifowania, hartowania bądź klejenia UV. Produkty te powinny mieć zachowaną prostą formę. Wykonane gabloty szklane, ławy, kwietniki, stoliki RTV, kolumny szklane bądź półki mają krawędzie połączone ze sobą w niewidoczny sposób, za pomocą kleju utwardzanego światłem ultrafioletowym. Do tych elementów można dokleić metalowe, gładkie zdobienia w postaci czarnych paneli, listew i dekoracji podkreślających loftowy charakter. Krawędzie obłożone metalowymi profilami w kolorze czarnym, z których będzie składała się witryna, gablota bądź szklana szafka RTV, zaakcentują loftowy charakter tych mebli, sprawiając, że będą pasowały do pozostałych elementów wyposażenia utrzymanych w klimacie industrialnym lub soft industrialnym.

Zabudowy szklane, meble, a także drzwi szklane ozdobione profilami bądź elementami w kolorze czarnym mogą podkreślić estetykę loftową. To składniki, które można wprowadzić do pomieszczeń biurowych i mieszkalnych.

źródło: szklarzokuniew.pl

Sign Up to Our Newsletter

Be the first to know the latest updates

[yikes-mailchimp form="1"]