Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Mozaiki szklane – efektowna dekoracja pomieszczenia

Coraz więcej osób decyduje się na wprowadzenie do swoich mieszkań efektownie wyglądających mozaik szklanych. To elementy, które oprócz funkcji dekoracyjnej mogą także pełnić rolę użytkową. Sprawdzą się jako alternatywa dla luster lub wyroby współgrające z nimi. 

Dlaczego warto zastosować mozaikę wykonaną ze szkła? 

Mozaika ze szkła może znaleźć się w pomieszczeniach mieszkalnych, firmowych, gabinetach biurowych, a także luksusowych wnętrza komercyjnych i obiektach publicznych. Popularność tego typu produktów wykończeniowych wynika przede wszystkim z możliwości wkomponowania ich w dowolnie wybraną przestrzeń, bez względu na styl aranżacyjny, w jakim została ona zaprojektowana i wykonana. Z uwagi na uniwersalność zastosowania mozaiki szklanej, można zdecydować się na tego typu produkty, wprowadzając je do pomieszczeń mieszkalnych i firmowych, jako zamiennik luster bądź element współgrający z nimi. 

Odpowiednio dobrany kształt mozaiki ze szkła, a także rozmiar dopasowany do metrażu wnętrza, umożliwia wyeksponowanie roślinności, faktury ścian lub elementów wyposażenia. Szklana mozaika ścienna w kształcie rombów, wielokątów lub innych figur geometrycznych, podkreśli design pomieszczeń futurystycznych, nowoczesnych, modernistycznych, a także stworzonych w estetyce Art Déco. 

W pomieszczeniach loftowych mozaiki szklane mogą współgrać z elementami wykonanymi z metalu czy kątowników i litego drewna w kolorze matowej czerni lub wenge. Industrialne mozaiki szklane mogą być otoczone ramą, jak również wkomponowane w ścianę sypialni, salonu, przedpokoju czy korytarza. 

Mozaiki ze szkła dopasowane do aranżacji pomieszczeń 

Mozaiki ze szkła dobrze komponują się w pomieszczeniach typu open space, a także w studiach. Tafla szkła umieszczona na ścianie pod odpowiednim kątem może optycznie powiększyć wnętrze. Szklane mozaiki można dopasować do kubatury i metrażu posiadanej przestrzeni mieszkalnej, firmowej lub komercyjnej. 

We wnętrzach zaciemnionych, gdzie występuje niedobór światła naturalnego, szklana mozaika może rozpraszać naturalne światło, jak również wzmacniać sztuczne, dzięki czemu wnętrza nabiorą zupełnie nowego charakteru, stając się bardziej przytulnymi i przyjaznymi dla przebywających w nich osób. 

Mozaiki szklane sprawdzą się w pomieszczeniach urządzonych w stylu japońskim czy futurystycznym. Dobrym rozwiązaniem mogą być mozaiki wykonane ze szkła w kształcie owalnym. To elementy, które łatwo wkomponować w ściany wykonane z betonu architektonicznego bądź tynku strukturalnego. Mogą one także być zawieszone pod sufitem i osadzone wewnątrz wybranej przestrzeni, co nada im modnego od wielu sezonów efektu trójwymiarowości. 

Mozaika szklana wbudowana w powierzchnię ściany, może z powodzeniem zastąpić taflę lustra, szczególnie w mało ustawnych przedpokojach, korytarzach i holach, gdzie nie ma miejsca na dodatkowe elementy wyposażenia. 

Mozaiki szklane kolorowe i antyczne 

Mozaiki szklane mogą być wykonane z różnego rodzaju szkła. Do tego celu można wykorzystać popularne szkło Float o lekko zielonkawym zabarwieniu, dostępne w różnych grubościach do wyboru, od 2 do nawet 6 mm. Ponadto modne mozaiki szklane mogą być tworzone na szkle odbarwionym. Powstające wówczas konstrukcje Optiwhite (diamentowe) posiadają grubość od 4 do 6 mm. Dla wymagających klientów, którym zależy na posiadaniu kolorowej mozaiki szklanej, poleca się wykorzystanie szkła barwionego w kolorze brązowym, zielonym, czarnym, grafitowym bądź niebieskim. Jest to interesujący zabieg aranżacyjny, który można wykorzystać w pomieszczeniach zaprojektowanych w stylu Boho, Glamour, a także Art Déco. 

Właściciele wnętrz pałacowych, antycznych, a także tych wyposażonych w meble nawiązujące do czasów Ludwika XVI, mogą zdecydować się na mozaiki szklane celowo postarzane lub też antyczne, w kilku wzorach i kolorach do wyboru. Mogą to być produkty w odcieniach złota czy różu.  Antyczne mozaiki ze szkła dobrze komponują się z elementami dekoracyjnymi, wykonanymi z porcelany czy fajansu, a także z kryształami i ciężkimi meblami tapicerowanymi o bardzo bogatych zdobieniach. 

Modne od wielu sezonów mozaiki szklane mogą zastąpić lustra bądź też być uzupełnieniem tych elementów. To produkty, które można bez trudu dopasować do aranżacji posiadanych pomieszczeń. 

źródło: szklarzokuniew.pl – rodzaje szkła 

Sign Up to Our Newsletter

Be the first to know the latest updates

[yikes-mailchimp form="1"]