Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Brudna tapicerka samochodowa? Wiemy, jak najlepiej ją wyczyścić!

Wcale nie musisz pokonywać każdego dnia wielu kilometrów, by wraz z biegiem czasu Twoja tapicerka samochodowa wymagała wyczyszczenia. Może to być nadmiar kurzu, wylana kawa, lub też brud ze spodni – niezależnie od tego, co przytrafiło się Tobie, musisz pamiętać o jednym: nie ma zanieczyszczenia, którego nie można się pozbyć! W tym artykule pokażemy Ci, w jaki sposób możesz uporać się z nawet najbrudniejszą tapicerką samochodową.

Czyszczenie tapicerki samochodowej jest proste!

Tak naprawdę tapicerka samochodowa nie różni się znacząco od materiału, z którego często wykonywane są domowe meble. Zdarza się nawet, że siedzenia w pojazdach są znacznie bardziej wytrzymałe, niż salonowe fotele. Jest to bardzo dobra informacja, gdyż wysoka wytrzymałość Twojej tapicerki może znacznie ułatwić Ci jej wyczyszczenie. Rodzaj środka czyszczącego, którego użyjesz, zależy praktycznie w całości od rodzaju plamy / zanieczyszczenia do usunięcia. Inaczej będziesz musiał postępować w przypadku tłustych, oleistych plam, a zupełnie inaczej w przypadku rozlanej kawy lub soku. Z większością zanieczyszczeń uporać powinna się jednak mieszanka wody oraz octu lub też wody oraz kwasku cytrynowego. Jeśli nie posiadasz aktualnie owego kwasku, jako zamiennik może posłużyć Ci sok ze świeżo wyciśniętej cytryny. Jeżeli Twoja plama jest wyjątkowo tłusta i za żadną cenę nie chce się dać usunąć, wówczas możesz spróbować użyć również płynu do naczyń.
Dopiero w momencie, gdy wszystkie powyższe wymienione sposoby zawiodą, będziesz mógł zastanowić się nad skorzystaniem ze środków chemicznych. Używać ich powinieneś jednak tylko i wyłącznie w ostateczności, gdyż możesz za ich pomocą uszkodzić swoją tapicerkę lub rozprowadzić zanieczyszczenie na jeszcze większą powierzchnię. Wśród „bezpiecznych” środków czyszczących można wymienić różnego rodzaju odplamiacze samochodowe lub pianki. Stanowczo odradzamy korzystania z silniejszych detergentów, niż wyżej przez nas wymienione.

Wszystko zawodzi? Skorzystaj z usług firmy sprzątającej!

Jeśli przytrafiła Ci się wyjątkowo paskudne oraz trudne w usunięciu zanieczyszczenie, wówczas powinieneś rozważyć skorzystanie z usług firmy sprzątającej tapicerki samochodowe. Znacznie rozsądniejsze będzie zlecenie zadania profesjonalistom, niż samodzielne próby na oślep, które mogą jedynie bardziej zaszkodzić, niż faktycznie pomóc. Każda dobra firma sprzątająca samochody wyposażona jest w nowoczesny sprzęt oraz profesjonalne środki czyszczące, zatem możesz być spokojny o bezpieczeństwo Twojego pojazdu.
Wszystko będzie wykonywane w sterylnych warunkach oraz przy wykorzystaniu tylko i wyłącznie sprawdzonych metod.
Oprócz samego wyczyszczenia tapicerki, możesz również oczekiwać unoszącego się w powietrzu miłego oraz świeżego zapachu, dzięki któremu komfort jazdy będzie jeszcze wyższy. Podczas sprzątania samochodu osobiście, często pomijane są również akcesoria takie jak dywaniki, podłokietniki, czy tak zwane „boczki” – takiej sytuacji nie doświadczysz, jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z usług firmy sprzątającej pojazdy.

Popraw komfort swojej jazdy i wyczyść wnętrze samochodu

Czystsze wnętrze samochodu to nie tylko większy komfort jazdy dla Ciebie, ale również i dla Twoich pasażerów. Nikt przecież nie chce spędzić wielogodzinnej podróży w towarzystwie brudnej tapicerki, kurzu na podłodze, oraz resztek jedzenia za fotelami.
Skorzystaj zatem już dziś z usług dobrej firmy sprzątającej samochody i zacznij cieszyć się w całości jazdą. Jesteśmy przekonani, że uda znaleźć Ci się optymalną dla Ciebie firmę świadczącą usługi sprzątania samochodów. Szerokiej drogi!

źródło: Brudout.pl

Sign Up to Our Newsletter

Be the first to know the latest updates

[yikes-mailchimp form="1"]