Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Obiektywy do smartfonów – jak wybrać najlepsze?

Każdy miłośnik dobrej fotografii, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że o jakości zdjęć nie decyduje tylko i wyłącznie sam aparat. Duże znaczenie maja również akcesoria, a w tym właśnie obiektywy, którymi oglądamy przestrzeń. Obiektywy do smartfona potrafią znacznie usprawnić działanie aparatu, którego jakość nie jest powalające. Niemniej jednak jak wybrać obiektyw do smartfona?

Największe zalety obiektywów do smartfonów

Smartfony obecnie na stałe goszczą w naszym życiu codziennym. Co więcej, są one wyposażane w coraz to lepsze i bardziej nowoczesne aparaty, co szczególnie cenią sobie entuzjaści robienia zdjęć. Dzięki zaawansowanym funkcjom smartfonów, nie trzeba już nosić przy sobie tradycyjnych aparatów fotograficznych, co z praktycznego punktu widzenia, byłoby rozwiązaniem niezwykle kłopotliwym. Niemniej jednak, dobre aparaty fotograficzne charakteryzują jedynie te smartfony, które mają wbudowane obiektywy składające się z kilku, ruchomych elementów. Jeśli niestety jesteśmy posiadaczami urządzeń z nieco niższej półki cenowej, wówczas wątpliwa będzie również i jakoś wbudowanego aparatu. W takim przypadku, nawet szczere chęci zrobienia dobrego zdjęcia i pewna ręka fotografa mogą okazać się niewystarczające. Idealnym rozwiązaniem są więc obiektywy do smartfonów, który pozwoli nadać naszemu urządzeniu dodatkowej funkcjonalności i wzbogaci go o dodatkowe parametry. Największymi zaletami obiektywów do smartfonów są bez wątpienia:

  • możliwość robienia zdjęć, które są beczkowato zniekształcone
  • możliwość robienia zdjęć makro- czyli z bardzo bliskiej odległości
  • możliwość uzyskania znacznie szerszych kątów widzenia

Warto także wspomnieć, że zewnętrzne obiektywy do telefonów pozwoli również na ujęcie również znacznie większej przestrzeni, niż standardowe aparaty zamontowane w smartfonach. Co więcej, możemy dzięki nim łatwo powiększyć obiekty, które fotografujemy.

Jak wybrać obiektyw do smartfona?

Jeśli zapadła już decyzja o kupnie obiektywu do smartfona, wówczas pojawia się pytanie, jaki model sprawdzi się najlepiej. Okazuje się, że dopasowanie obiektywu zależy przede wszystkim od tego, jakiego rodzaju zdjęcia chcemy robić. Wówczas należy uwzględnić:

  • obiektywy Macro- jeśli chcemy robić zdjęcia wraz z dużymi zbliżeniami
  • obiektyw Fish Eye- pozwoli on na uzyskanie wspomnianego już efektu beczki. Jest to obiektyw do smartfona, który nazywany jest rybim okiem. Niemniej jednak dzięki niemu można robić bardzo ciekawe i charakterystyczne zdjęcia.
  • obiektyw Wide Angle- to obiektyw z niezwykle szerokim kątem widzenia, który świetnie sprawdzi się podczas fotografowania krajobrazów.

Co więcej, warto uwzględnić również to, że najlepsze efekty uzyskamy wtedy, kiedy dokupimy obiektyw, który jest dedykowany konkretnemu modelowi telefonu. Choć istnieją obiektywu uniwersalne, to jednak nie dadzą one tak zadowalających efektów, jak te, które są przeznaczone i kompatybilne z danym urządzeniem. Warto więc przejrzeć oferty sklepów jak np.: https://abfoto.pl/produkty/telefony/akcesoria-gsm/obiektywy-do-smartfonow, gdzie można znaleźć przeróżne rodzaje obiektywów, zarówno tych dedykowanych jak i tych uniwersalnych w atrakcyjnych cenach. W takich sklepach z pewnością każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie.

Czy warto kupić obiektyw do smartfona?

Śmiało można powiedzieć, że zakup obiektywu do smartfona będzie dobrą decyzją, w szczególności dla osób, które cenią sobie robienie wysokiej jakości zdjęć. Jest to również gadżet, który w znacznym stopniu zwiększy możliwości wbudowanego w urządzenie aparatu. Niezależnie od tego, jak dobry jest dany smartfon, wzbogacenie jego osiągów, szczególnie w odniesieniu do aparatu, zawsze będzie przyjemną zmianą. Co więcej, wiele osób, niezadowolonych z jakości swoich zdjęć, często ucieka się do kłopotliwego przerabiania ich i modyfikowania, podczas gdy z odpowiednio dobranym obiektywem, problem ten w zasadzie przestaje istnieć, a przerabianie zdjęć może odejść w zapomnienie. Obiektyw pozwoli wznieść więc nasze zdjęcia nie tylko na nowy poziom jakości, ale również pozwoli zaoszczędzić czas, który musielibyśmy przeznaczyć na ich obróbkę.

źródło: ABFOTO.PL

Sign Up to Our Newsletter

Be the first to know the latest updates

[yikes-mailchimp form="1"]