Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Zmywarka laboratoryjna – czym jest i do czego służy?

W aptekach szpitalnych oraz laboratoriach, istotną rolę odgrywają zmywarki laboratoryjne. Czy charakteryzują się te urządzenia? Przede wszystkim są one trwałe i odporne na czynniki mechaniczne, zarysowania, odkształcenia. Służą one przede wszystkim do oczyszczania szkła laboratoryjnego i jego perfekcyjnej dezynfekcji. Z całą pewnością, ten wyżej wymieniony sprzęt ułatwia wykonywanie pracy laborantom. Dzięki temu, nie muszą oni ręcznie oczyszczać powierzchni szkła ze szkodliwych substancji, nie muszą ich wdychać.

Sprzęt laboratoryjny, który spełnia normę ISO9001

Wyżej wymienione urządzenia przeznaczone są do profesjonalnego użytku w laboratoriach oraz zakładach medycznych. Poszczególne modele różnią się nie tylko pojemnością ale i również poszczególnymi parametrami i funkcjami. Obecnie, dużym zainteresowaniem cieszą się produkty, które mają na wyposażeniu agregat suszący. Wysokojakościowy sprzęt spełnia normy europejskie, o czym świadczy standard ISO9001 oraz znak CE. Zmywarki można nabyć wraz z pojemnymi zbiornikami na wodę destylowaną oraz bojlerem do jej podgrzewania. Zmywarki do profesjonalnego użytku, ponadto, wyposażone są w czytelny wyświetlacz LCD, na którym można ustawić wiele programów zmywania. Wśród popularnych produktów można wyróżnić zmywarki, które mają pojemność około 150 bądź 220 litrów.

Zmywarki laboratoryjne – informacje w pigułce

Urządzenia z grupy sprzętów laboratoryjnych wyposażone są w zmiękczacz wody, dzięki czemu nie zostawiają one kamienia na naczyniach i wszystkie elementy zmywarki są całkowicie drożne. Wysokojakościowe sprzęty współpracują ze specjalnymi detergentami do zmywarek. Środki te idealnie nadają się do usuwania wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Dodatkowo, są one bezpieczne dla naczyń, nie niszczą ich struktury i nie powodują żadnych zarysowań. Środki myjące oferowane są najczęściej w następujących pojemnościach: 5, 10, 25 oraz 30 litrów. Warto pamiętać, że nabycie zmywarki w sposób szczególny oszczędza czas i pieniądze, gdyż jak wiadomo, mycie ręczne zużywa spore ilości wody. Dodatkowo, urządzenie samodzielnie pracuje, dzięki czemu w wolnym czasie każdy pracownik może zająć się innymi obowiązkami.

Wysokojakościowe zmywarki do laboratorium, które czyszczą i dezynfekują

Profesjonalne urządzenia laboratoryjne są dopracowywane w każdym najmniejszym calu. Są one energooszczędne, wygodne w użytkowaniu i funkcjonalne. Urządzenia wyposażone są w funkcję dezynfekcji, która działa już w 93 stopniach Celsjusza. Warto również dodać, że profesjonalny sprzęt oferowany jest z wieloma różnymi programami mycia, dzięki czemu każdy użytkownik może indywidualnie dobrać czas mycia do wszelkiego rodzaju zabrudzeń na szkle. W ramach ciekawostki i podsumowania, warto również wiedzieć, że profesjonalne zmywarki laboratoryjne działają na podobnej zasadzie co urządzenia domowe. Są one wyposażone również w system teleskopowych szyn, który ułatwia wyciąganie oraz wkładanie pojedynczych naczyń. Obsługa tych urządzeń jest niezwykle prosta. 

źródło: Inmed.pl

Sign Up to Our Newsletter

Be the first to know the latest updates

[yikes-mailchimp form="1"]