Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Balustrady stalowe od sprawdzonego producenta

Balustrady ze stali nierdzewiejącej najchętniej wybieranymi produktami do wyposażenia wnętrz. Popularność barierek ze stali nierdzewnej wynika zwłaszcza z ich wytrzymałości, ale niemałe znaczenie ma także elegancki wygląd balustrady. Decydując się na zakup balustrady ze stali nierdzewnej, pamiętajmy jednak, żeby wybrać sprawdzone produkty dobrej jakości od certyfikowanego producenta. Jak wybrać dobrej jakości stalową balustradę?

Balustrady z nierdzewki to jakość na lata

Jeżeli stoimy przed wyborem wyposażenia do domu lub mieszkania, to musimy zdawać sobie sprawę z tego, że nie będzie to łatwe zadanie. Sprawy z wyborem balustrad i schodów do mieszkania nie ułatwia nie tylko mnogość rodzajów barierek i ich wygląd, ale i sposób wykończenia balustrad. Pamiętajmy jednak, że pomimo tego, na jaki rodzaj balustrady wewnętrznej zdecydujemy się, dobrze będzie, jeżeli wcześniej upewnimy się, od jakiego producenta pochodzą stalowe produkty i czy spełniają one wszystkie wymogi bezpieczeństwa. Wybór sprawdzonego producenta balustrad stalowych jest ważny z jeszcze jednego, prostego, powodu – tylko specjaliści będą w stanie zapewnić nam kompleksową pomoc i obsługę doradczą zarówno na etapie wybierania odpowiedniej barierki, jak i podczas jej montowania. 

Obecnie najlepszymi i najtrwalszymi balustradamibalustrady stalowe wykonane ze stali nierdzewnej. Za ich popularnością przemawia nie tylko wytrzymałość stali nierdzewnej, ale i jakość wykonania balustrady. Nie bez znaczenia jest także oczywiście prosty i klasyczny wygląd barierki, która dobrze wygląda w każdym pomieszczeniu i wystroju. Poza tym, co jest niezwykle ważne w przypadku montażu balustrady na zewnątrz, stal nierdzewna – jak sama nazwa wskazuje – jest antykorozyjna. Balustrady wykonane z tego materiału świetnie sprawdzają się zatem jako zabezpieczenie balkonów i tarasów. 

Balustrady ze stali nierdzewiejącej są eleganckie, a przy tym o wiele bardziej wytrzymałe na uszkodzenia i zarysowania niż barierki wykonane ze stali zwykłej. Z tego powodu produkty ze stali nierdzewiejącej są bardziej opłacalne niż balustrady ze zwykłego żelaza i drewna

Jaki rodzaj balustrady ze stali nierdzewnej wybrać?

Wybór balustrady ze stali nierdzewiejącej – jej kształtu, rodzaju i sposobu wykończenia – powinien być podyktowany naszymi upodobaniami i potrzebami, ale także typem wnętrza, w którym będzie zamontowana barierka. Balustrady stalowe z nierdzewki są jednak na tyle klasycznym i opłacalnym rozwiązaniem, że bez trudu znajdziemy wśród nich swoją wymarzoną barierkę. Wystarczy, że dostosujemy jej typ do typu wnętrza. 

Zaletą balustrady ze stali nierdzewnej jest jej klasyczny wygląd i charakterystyczny błysk, który przyciąga uwagę i dobrze prezentuje się zarówno w klasycznych pomieszczeniach, jak i surowych, industrialnych wnętrzach. Poza tym balustrada z nierdzewki świetnie sprawdza się i wewnątrz domu, i na balkonie. 

Bardzo popularnym typem balustrady ze stali nierdzewnej jest barierka ze szkłem. W klasycznej odsłonie może to być balustrada ze szklaną taflą umieszczoną pomiędzy stalowymi słupkami nośnymi. Stalowa konstrukcja stanowiąca ramę balustrady nie tylko stabilizuje całość, ale i ułatwia nam jej czyszczenie. Szkło przytwierdzone jest do stalowych słupków za pomocą stalowych śrub. Słupki z kolei zakotwione są w płycie balkonu i połączone stalową barierką wspornikową ze ścianami bocznymi balkonu. Dzięki temu szklana balustrada jest w pełni stabilna i bezpieczna. Kolejnym chętnie wybieranym typem balustrady stalowej ze szkłem jest balustrada balkonowa szklana w stalowej szynie. W tym przypadku tafla szkła przytwierdzona jest do stalowej szyny, która jest umocowana w płycie balkonu lub tarasu. Mocowanie balustrady odbywa się za pomocą punktowych stalowych rotuli, a szkło od góry jest zabezpieczone stalową poręczą. Jeżeli zależy nam na bardziej nowoczesnych rozwiązaniach, to dobrym pomysłem będzie wybór balustrady całoszklanej. Ten typ balustrady stalowej opiera się na konstrukcji montowanej w ukrytej w podłożu szynie. Szyna podtrzymuje szklaną taflę za pomocą stalowych śrub i wsporników. Dzięki temu, że balustrada tego typu jest całoszklana, balkon wydaje się być dużo większym i bardziej doświetlonym. 

To, jaki typ balustrady stalowej zewnętrznej wybierzemy, zależy od naszych potrzeb, upodobań i potrzeb finansowych. Pamiętajmy jednak, że tylko produkty dobrej jakości od sprawdzonego producenta balustrad stalowych, będą w pełni bezpieczne i opłacalne. 

Sign Up to Our Newsletter

Be the first to know the latest updates

[yikes-mailchimp form="1"]