Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

E-nekrologi – nowa forma komunikacji funeralnej

W ostatnich latach wirtualne nekrologi stały się popularną formą komunikacji funeralnej. To nie tylko znak naszych czasów, ale także prawdziwa rewolucja. Zadania, które pełnią e-nekrologi wykraczają poza typową, znaną dotychczas formę powiadamiania o śmierci bliskiego. Poznając funkcje i możliwości, jakie dają nekrologi, można wykorzystać to narzędzie, by godnie upamiętnić zmarłą osobę oraz podkreślić ból i stratę, jaka pozostaje po jej odejściu.

Nekrolog online – nowoczesna forma komunikacji funeralnej

Sprawna organizacja pogrzebu wiąże się z dopełnieniem wielu formalności. Samo doświadczenie śmierci bliskiej osoby jest niezwykle bolesne i traumatyczne dla członków jego rodziny. Idąc z duchem czasu, coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z udogodnień, jakie daje wirtualny nekrolog. Jest on coraz popularniejszą formą komunikacji funeralnej, umożliwiającą poinformowanie o śmierci bliskiego wszystkich członków rodziny, przyjaciół, znajomych, jak również osób, które były bezpośrednio lub pośrednio związane z osobą zmarłą. Szybkie i skuteczne zawiadomienie żałobników o śmierci bliskiego, jak również dacie pogrzebu i miejscu odbywania się tej uroczystości, może nastąpić właśnie poprzez zastosowanie klepsydry pogrzebowej online. Mówi się, że jest to coś więcej niż zwykłe powiadomienie o śmierci.

Obecnie nekrologi online zyskały na popularności. Niegdyś praktykowane było umieszczanie klepsydr w ogólnodostępnych miejscach – zakładzie pracy osoby zmarłej, miejscu jej zamieszkania, jak również wyznaczonych w mieście tablicach ogłoszeń. Pandemia koronawirusa znacznie ograniczyła te możliwości. Dlatego także nekrologi – na większą skalę niż uprzednio, przeniosły się do internetu.

Jakie możliwości komunikacji funeralnej zapewniają e-nekrologi?

Forma wirtualnego nekrologu w zasadzie wiele nie różni się od jego tradycyjnego odpowiednika. Jednak jest to nowoczesny sposób komunikacji funeralnej, który przeniósł się do internetu. Takie rozwiązanie umożliwia stworzenie autorskiego modułu, w którym wybiera się zdobienia adekwatne do uroczystości pogrzebowej. E-nekrolog może być rozbudowaną wersją tradycyjnych nekrologów i epitafiów. Wszystko uzależnione jest od indywidualnych preferencji oraz oczekiwań osób chcących zamieścić tego typu powiadomienie.

Funkcjonujące na platformach funeralnych wirtualne nekrologi są dopasowane do charakteru uroczystości pogrzebowej. E-nekrologi to użyteczne narzędzia związane z komunikacją funeralną. Każdy wirtualny nekrolog może posiadać unikalny adres URL, będący integralną częścią witryny internetowej, na której jest zamieszczany. Istnieje także możliwość wysyłania wirtualnych nekrologów poprzez portale społecznościowe, a także zamieszczania ich w internetowych wydaniach czasopism, gazet bądź na stronach www. Szeroki zasięg, a także masowy odbiór, którym wyróżniają się wirtualne nekrologi sprawia, że jest to powiadomienie o śmierci umożliwiające dotarcie w bardzo krótkim czasie do dużej liczby osób, bez potrzeby telefonicznego czy osobistego powiadamiania ich o odejściu członka rodziny.

Wirtualny nekrolog w formie SMS – szybkie powiadomienie o śmierci bliskiego

Śmierć członka rodziny zawsze jest bolesnym i traumatycznym przeżyciem – szczególnie, gdy jest to wydarzenie nagłe. Organizując uroczystość pogrzebową można uprościć związane z nią formalności. Do tego celu warto wykorzystać wirtualne nekrologi. Dzięki nim powiadomienie o śmierci bliskiego może w kilka sekund pojawić się w wielu różnych miejscach świata.

Osoby, którym zależy na posiadaniu papierowej formy nekrologu, mają możliwość wygenerowania klepsydr w PDF do druku. Ponadto żałobnicy zainteresowani uczestniczeniem w ceremonii, otrzymując wirtualny nekrolog, mogą od razu dowiedzieć się o wszystkich szczegółach tej uroczystości. Mogą pobrać link do mapy z lokalizacją kaplicy, kościoła i cmentarza, czyli miejsc, gdzie bezpośrednio odbędzie się uroczystość ostatniego pożegnania. E-nekrologi umożliwiają także pobranie treści w formie SMS jako powiadomienia. To prosty sposób dotarcia do dalekich krewnych i osób mniej związanych z osobą zmarłą. Wirtualny nekrolog w formie SMS można wygenerować do dużej liczby osób oraz wysłać im jednorazowe powiadomienie wraz z dokładną informacją o dacie i miejscu pogrzebu czy organizowanej stypie.

W ostatnich latach, w ramach komunikacji funeralnej, zaczęły funkcjonować e-nekrologi. To rodzaj wirtualnego powiadomienia o śmierci, miejscu ostatniego spoczynku, a także dacie ceremonii pogrzebowej. Wirtualna klepsydra może zastąpić tradycyjną lub być jej uzupełnieniem.

źródło: elizjum-warszawa.pl

 

Sign Up to Our Newsletter

Be the first to know the latest updates

[yikes-mailchimp form="1"]